Airflo

Airflo - respirátor FFP2

Základní funkcí respirátorů je ochrana horních dýchacích cest. Vzhledem k použitému typu filtračního materiálu a designu zaručují respirátory různé stupně ochrany. Existují látky znečišťující ovzduší ve formě pevných částic a aerosolu. Hlavním úkolem masky je odfiltrovat pevné částice (prach) a aerosoly (kapalné nebo pevné látky). Aerosol se uvolňuje z člověka z dýchacích cest při výdechu nebo při mluvení nebo kýchání. Tento aerosol může obsahovat bakterie, viry včetně SARS-CoV-2. Coronavirus se přenáší vzdušnými kapičkami (aerosolem), proto je důležité nosit masku, která omezuje jeho přenos. Masky označené KN95, N95, FFP2 jsou tzv. protiprachové a protismogové masky. Mají vysokou úroveň filtrace. Nejedná se však o 100% ochranu, ale vzhledem k jejímu použití - pro většinu lidí, kteří nepracují jako zdravotnický personál - je tato maska dostačující. Respirátory jsou jednorázové a za normálních podmínek je lze používat po dobu 8 až 10 hodin. Při větším shromáždění nebo větším znečištění se doporučuje ji měnit častěji.

Technická specifikace Airflo

  • Ergonomický tvar pro lepší přilnavost k obličeji
  • Filtruje minimálně 95% částic
  • Elastický upínací systém se přizpůsobí ke každé hlavě
  • Nosní svorka umožňuje přizpůsobení tvaru nosu
  • Zaručená těsnost a bezpečnost
  • Měkký vnitřní materiál garantuje komfortní nošení
  • Univerzální rozměr
  • Účinnost filtrace: 95%
  • Váha: 6 g
  • Průtok: 85 l/min

Respirátory FFP2, N95, KN95 – rozdíly v normách

Klasifikace respirátorů po celém světě podléhají různým právním normám.

Respirátory označené normou FFP

Často se můžeme setkat s označeními FFP1, FFP2 a FFP3. Jedná se o evropský standard používaný také v České republice. Toto je norma používaná v Evropě - EN 149-2001. V České republice používáme oficiálně tyto označení. Proto se objevují ve všech dokumentech a toto označení nejčastěji používáme.

Respirátory označené písmenem N

Označení N je běžně používané v USA. Norma, která toto značení reguluje, je NIOSH-42CFR84. Setkáme se s označeními jako N95, N99, N97. Odkazují na schopnost filtrovat částice větší než určitá velikost. Například pro epidemický standard doporučovaný přes organizaci CDC-N95 by měla být filtrace alespoň 95% částic 0,3 mikronu.

Respirátory označené písmeny KN

Vzhledem k vysoké poptávce se toto označení začalo používat i v České republice. Jedná se o standard stanovený v Číně. Odpovídá americkému standardu N. Je to norma GB2626-2006. Na našich webových stránkách najdete masky vyrobené pravě dle této normy.

Tabulka: Porovnání parametrů respirátorů příslušných norem

Norma N95 FFP2 KN95
Minimální účinnost filtrace 95% 94% 95%
Průtok [l/min] 85 95 85

Máte otázky nebo chcete objednat?

Napište zde - odpovíme co nejdříve